/  6
آستان قدس رضوی میزبان دانشگاه آزاداسلامی واحد رفسنجان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 سه شنبه 12 شهریور ماه تالار همایش های بنیاد پژوهش  های اسلامی آستان قدس رضوی خراسان میزبان تعداد زیادی از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران آستان قدس رضوی و مسئولین سازمان اوقاف کشور بود بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه آراد اسلامی رفسنحان این همایش با همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان و همکاری آستان قدس رضوی و سازمان امور خیریه و اوقاف کشور برگزار شد.

دکتر علیمرادی  به عنوان رئیس کمیسیون "وقف و نذر در فرهنگ رضوی"   با عرض تسلیت ایام محرم و  قدر دانی از حضور شرکت کنندگان اذعان کرد : موضوع وقف و نذر از موضوعات بسیار مهم و روز جامعه است و پرداختن به این موضوع از سوی بنیاد پژوهش های اسلامی جای تقدیر و تشکر دارد وی در ادامه تصریح کرد : اینجا یک نقطه جمع و تلاقی اهل علم است و برای همگان باید برنامه جامعی تدارک دیده شود تا از انوار متعالی و معارف رضوی بهرمند شوند.

دکتر باقری زاده معاون علمی واحد رفسنجان در دومین نشست وقف توضیح داد این همایش در سه ضلع دانشگاه آزاد اسلامی، آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف و امور خیریه در تاریخ 11 خرداد ماه سال 1399 به میزبانی دانشگاه آزاد رفسنجان برگزار خواهد شد

وی اظهار کرد : این نشست به منظور هماهنگی بیشتر و سیاست گذاری همایش وقف انجام گرفت.

دکتر باقری زاده گفت: این نشست در سه کمیسیون جداگانه با حضور تعدادی از صاحب نظران در آستان قدس رضوی از جمله نمایندگان دانشگاه آزاداسلامی ، آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در کمیسیون های مقرر برگزار شد . وی تصریح کرد : در کمیسیون جمع بندی به صراحت گفته شد وقف یکی از موضوعات جاری و روز جامعه است و رویکرد جدید در حوزه وقف مطرح شد و مطرح گردید : سنت حسنه وقف  ، احسان و خیر خواهی و دارای فضیلیت است .

در ادامه معاونت علمی واحد رفسنجان گفت : 4 کارگاه تخصصی وقف به شکل ماهیانه تا زمان برگزاری همایش که مورخ 1399/3/11  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان برگزار می گردد تا به صورت ریشه ای و عمقی مورد بحث قرار گیرد .

وی گفت : برگزاری کمیسیون های تخصصی زمینه وقف شامل : " وقف و نذر در فرهنگ رضوی ،"بهره وری وقف و وقف های نوین " و " وقف و مدیریت آن از منظر فقه و حقوق" از دیگر برنامه های نشست تخصصی بود .

همچنین وی اظهار کرد : با مطالعات بیانیه گام  دوم انقلاب  اشاره به جامعه سازی ، بومی سازی و تمدن سازی شده است که با توجه به چرایی گرایش عموم مردم رفسنجان به وقف آستان قدس رضوی و بهره وری وقف و وقف های نوین و تبیین کارکرد های وقف در حال حاضر از جمله اهداف همایش دانست .

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0